Tesettür Başörtüsü Bağlama Şekilleri Nelerdir?

tesettür başörtüsü bağlama, başörtüsü bağlama şekilleri, tesettür başörtüsü bağlama şekilleri

Tesettürlü başörtüsü bağlama şekilleri çok değişik tekniklerle de uygulanmaktadır. Kapalı bayanların başörtüsü kullanmaları günlük yaşamda ve özel davetlerde çok önemli olmaktadır. Kıyafetle kombin edilen başörtülerini değişik şekillerde bağlayarak bayanların kıyafetine ayrı bir hava verilmektedir. Başörtüsü bağlama şekillerinde önemli olan yüz kısmı olmaktadır. Her insana aynı bağlama şeklinin uygun olması gerekmemektedir. Bazı bayanların gelişi güzel bir şekil uygulayarak başörtüsü kullanması ona çok yakışabilmektedir. Bir diğer bayanın bunu uygulaması halinde yakışmaması yüzün şekline uygun olmamasından olabilmektedir. Tesettürlü her bayan başörtüsü ile şık görünmek ister. Fakat bunu uygularken kıyafetin durumu, yüzün şeklide çok önemli olmaktadır.tesettür başörtüsü bağlama, başörtüsü bağlama şekilleri, tesettür başörtüsü bağlama şekilleri

Tesettürlü başörtüsü bağlama teknikleri genel anlamda aynı olmaktadır. Kıyafetle uyum sağlaması ve başörtüsünün modelinin uygun olması zarafet açısından bayanlar tarafından çok önemli bir nitelik sayılmaktadır. Başörtüsü bağlama şekilleri arasında önden bağlama, arkadan bağlama, tek ucu serbest bırakılan bağlama şekilleri bulunmaktadır. Kıyafete uygun seçilen başörtüsü ile yapılması ilk gereken topuzun düzgün bir şekilde durması olmaktadır. Kıyafetle bütünlük sağlayan başörtüsü önden bağlanmak için önce çene altında toplu iğne ile tutturulması gerekmektedir. Bu uygulama yapıldıktan sonra başörtüsünün iki ucu tutularak hafif bir şekilde çene altına çekilerek bırakılmaktadır. Uç kısımlar fazla aşağı sarkmayacak şekilde bırakılarak teknik uygulanmaktadır. Tesettür başörtüsü bağlama şeklinden bir diğeri de arkadan bağlama tekniğidir. Bu bağlama tekniğinde aynı uygulanmakta sadece iki ucu arkaya çekilerek ense kısmından bağlanmaktadır. Bağlama şekli bittikten sonra hafifçe önler düzeltilerek kıyafetle uyum içerisinde bir bağlama yapılmaktadır. Başörtüsünde diğer bağlama şekilleri arasında serbest bağlama tekniğidir. Serbest bağlama şekillerini de şallar ile uygulamak mümkün olmaktadır. Başörtüsü bağlama tekniklerinin en önemli özellikleri yüzün şekli olmaktadır.

Tesettür başörtüsü kullanan bayanlar bağlama şekillerinde zorluk yaşamamaktadır. Bayanlar kıyafetlerine uygun bağlama şekilleri ile zarif ve güzel görünmektedir. Kapalı bayanların kıyafetlerindeki tamamlayıcı aksesuarları olan başörtüsü uygun bağlanırsa görünümleri de çok zarif ve şık olacaktır. Her bayanın bir başörtüsü bağlama tekniği mutlaka bulunmaktadır. Başörtüsünün ve kıyafetin uyumu bağlama şekleri ile sağlanacaktır. Uygun renklerde ve modellerde başörtüsü bulmak günümüzde sorun olmamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*