Tesettür Giyim Modelleri Nelerdir?

tesettür giyim modelleri, tesettür giyim kıyafetleri, tesettür giyim ürünleri

Tesettür giyim son yıllarda birçok kadın tarafından tercih edilen bir giyim tarzıdır. Tesettür kıyafet mağazalarında bu anlamda sergilenen ve tesettürlü bayanların beğenisine sunulan birçok kıyafet modeli bulunmaktadır.Tesettür giyim mağazalarında birçok çeşit ve birçok model vitrinlerde sergilenmektedir. Bu vitrinlere şöyle bir bakıp geçmek mümkün değildir elbette. Vitrini görüp de mağazaya girip bakmamak elde değildir. Hele ki modayı takip eden ve şıklığa önem veren bir bayan mağazadan alışveriş yapmadan çıkamaz. Zira mağazalarda çok şık, çok modern ve her bayanı cezbedebilecek türden kıyafetler bulmak mümkündür.tesettür giyim modelleri, tesettür giyim kıyafetleri, tesettür giyim ürünleri

Tesettür giyimin başta gelen modellerinden biri başörtüsüdür. Başörtüsü tesettürlü bir bayanın en önemli aksesuarıdır. Başörtüsü çeşitleri olarak tesettür kıyafet mağazalarında eşarp ve şal çeşitleri bulmak mümkündür. Eşarp her zaman vazgeçilmez bir başörtüsü olmuştur elbette. Ama şal da son yıllarda çok kullanılan bir başörtüsü modelidir. Bunun yanı sıra şallar özellikle genç kızlar tarafından tercih edilmektedir.Tesettür giyimde kadınların çok tercih ettikleri ve giymekten vazgeçemedikleri bir başka kıyafet de tuniktir. Tunikler, uzun ve rahat olması itibarıyla tesettürlü bayanların gözdesi olmuştur. Yani tesettürlü bir bayan altına bir pantolon giyip üstüne de bir tunik çektiğinde gayet rahat hareket edebilir. Ayrıca başkalarının bakışlarına da maruz kalmaz.

Tesettür giyimin olmazsa olmaz kıyafet modellerinden biri de elbette eteklerdir. Eskiden etekler standart bir formdaydı ve farklı modeller bulmak mümkün değildi. Bayanlar aynı kalıptan çıkmış gibi giyinmek zorunda kalıyorlardı. Ama şimdi tesettürlü bayanların; değişik kesimlerde, farklı kumaşlardan yapılan, farklı renk ve modellerde etekler bulma imkânı vardır.Tesettür giyim mağazalarında en çok karşılaşılabilecek modellerden bazıları da kap, pardösü ve feracelerdir. Tesettürlü bayanların dış giyim konusunda da birçok seçeneği olduğunu bu çeşitlerden anlamak mümkündür. Pardösü zaten yıllardır kullanılan bir dış giyim eşyasıdır. Ancak pardösülerin de çok modern ve şık modelleri bulunuyor artık. Kaplar, pardösü ve feracelere göre bazen biraz daha kısa olabilmektedir. Feraceler ise kap ve pardösülere göre daha geniştir ve bu kıyafetin de birçok modeli bulunmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*