Uygulanan yüz maskeleri ne kadar faydalıdır?

yüz maskelerinin faydaları, yüz maskelerinin yararları, yüze uygulanan maskeler

Güzellik her bayanın arzuladığı ve içinde bastıramadığı bir tutkudur. Güzellik uğruna aile bütçesinden ayrılan bir miktar para ile cilt bakımına gösterilen önem vurgulanmaktadır. Güzellik salonlarına giden hanımlar kendilerine ayda 1 ya da 15 günde bir bakım yaptırma gereği duymaktadır. Her kadın güzel olmak ister yüzde oluşan kırışıklık, sivilce ve güneş lekeleri istenmeyen durumların olarak ilan edilmektedir. Bir bayanın yüzünde aniden çıkan bir sivilce bile bayanı rahatsız etmeye yetmektedir. Yüzde oluşan leke ve kırışıklıkların belirli hale gelmesi kişileri psikolojik olarak ta etkilemektedir. Bu nedenle toplumda bayanların % 90 güzellik salonlarına giderek yüz ve cilt bakımı için maske uygulaması yaptırmaktadır. Güzellik salonlarına gidemeyen bayanlar evde kendilerinin kolay uygulayabileceği doğal ürünleri tercih ederek bakım yapmaktadır. Bayanlara evde cilt bakımı yapmadan önce güzellik uzmanından ya da cilt deri doktoruna gitmelidir. Cildinin yapısını özellikle yağlı, kuru ve karma bir cilt yapısının olup olmadığından emin olarak evde bakım yapmalıdır. Aksi takdirde kullanılan ürün doğal bile olsa cilt sağlığına zarar verebilmektedir.yüz maskelerinin faydaları, yüz maskelerinin yararları, yüze uygulanan maskeler

Cilt bakımında temizliğin önemi

Çalışan bayanlar bakımlı görünmek için gün boyu makyajlarını tazelemek zorunda kalmaktadır. Akşam eve geldiklerinde yüzdeki makyajı temizleyerek cildin hava almasını ve nemli durması sağlanmalıdır. Kullanılan kaliteli makyaj ürünleri ciltte fazla kaldığı zaman istenmeyen alerjik durumların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bayanlar makyaj sonrası sabun ile yüzlerini arındırmalı ve cildin nefes alması sağlanmalıdır. Cilt bakımı yapma gereği duydukları zaman güzellik salonlarına giderek haftalık ya da aylık periyotlardaki bakımlarına düzenli olarak devam etmelidir. Evde doğal yöntem uygulayarak yüze maske ya da cilt bakımı yapan hanımlar ciltlerine uygun ürün tercih etmelidir. Kuru cilde uygulanan maske ile yağlı cilde uygulanan yöntem kesinlikle aynı olmamaktadır.

 Cilt bakımında cildin yapısının önemi nedir?

Kullanılan makyaj malzemesi, krem ya da cilt koruyucuların alınırken cildin dokusuna uygun olanı seçilmelidir. Cildi tahriş edecek ürünlerden mutlaka sakınılmalıdır. Bayanlar yüz maskesi yapmadan önce mutlaka cilt dokularının yağlı, kuru ve karma cilde mi sahip olduklarından emin olmaları gerekmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*