Vajina Estetiği Operasyonu

vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası

Vajina estetiği operasyonu farklı yöntemler uygulanarak yapılmaktadır. Dış genital organlar için yapılan estetik girişimler;

  • Labioplasti (küçük dudakların küçültülmesi)
  • Labium majuslara yağ ya da dolgu enjeksiyonu (büyük dudakların dolgunlaştırılması) olarak uygulanmaktadır.

İç genital organlara yapılan estetik girişimler ise kızlık zarı onarımı (hymenoplasti) ve vajinanın daraltılması (vajinoplasti) olarak uygulanmaktadır.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği sonrası

Labioplasti Ameliyatı

Dıştan görünen cinsel organın parçası olan küçük dudaklar bazı kadınlarda genetik olarak daha uzun ve büyüktür. Özellikle zayıf kadınlarda bu durum daha rahatsız edici olmaktadır. Dar pantolon, tayt ve mayo üzerinden fark edilen dudaklar kişilerin giyim seçenekleri de daraltmaktadır. Labioplasti adı verilen vajina estetiği operasyonu bu tür sorunları yaşayanlarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Küçük dudakların küçültülmesi uygulaması lokal anesteziyle yaklaşık 30 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca hassas hastaların istemesi halinde genel anestezi de uygulanabilmektedir. Küçük dudakların uyuşturulması ile birlikte iç dudaklar, dış dudaklarından arasından çok fazla sarkmayacak şekilde eşit olarak küçültülür. Ameliyat sırasında eriyen dikişler kullanılarak bu uygulama tamamlanır.

İyileşme Süreci

Lokal anesteziyle uygulanan ameliyatlarda hastalar 1-2 saat sonra hastaneden ayrılabilmektedir. Bu bölgenin nasıl temiz tutulacağı konusunda bilgilendirme yapılır. Evde kullanılmak üzere ağrı kesici ve antibiyotikler verilir. Hastalar iş hayatına ertesi gün dönebilmektedir. 24 saat sonra ise duş alabilirler. Operasyondan sonra 1-2 gün iç çamaşırı içerisine ped konulması hastalara rahatlık sağlayacaktır. 1 hafta boyunca spor aktiviteleri ve küvette banyo yapmaktan uzak durulmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*