Vajinismus Tedavisinin Etkileri

vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavinin faydaları

Öncelikle vajinusmus nedir diye sorarsak, kadınlarda cinsel birleşme sırasında oluşan kadınların isteği dışında gelişen vajina kaslarının yineleyici şekilde kasılarak cinsel birleşme olmaması durumuna verilen bir isimdir.

Vajinusmus nedenleri arasında çocukluk çağından kalan korkular ve büyüklerin ayıp, günah demeleri yüzünden kız çocuklarının korkup psikolojik olarak bastırması büyük rol oynar. Kadınların zihninde penis boyutu oldukça büyük ve geniş olarak simgeleştirilir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavinin faydaları

İstanbul’da tedavi

Vajinismus tedavisi İstanbul’un etkileri arasında en etkin ve ağrısız ile yan etkisi bulunmayan bir tedavi ile biofeedback yöntemleri sayesinde etkileri oldukça büyük olmuştur. Tanı ve tedavi konulduktan sonra ise psikoterapi ve egzersizler ile tedaviye başlanır.

Pelvik kaslarının istemsiz kasılmasını önlemek için verilen egzersizler sayesinde etkileri görürüz. Botoks uygulaması da yapılan bu tedavi yönteminde botoks etkisi kas ve sinir bileşkelerinde kas kasılmalarını etkileyen asetilkolin maddesi üzerine etki eder. Genel anestezi sayesinde yapılan bu uygulama 2-6 ay kadar etki süresi vardır. Eğitim ve gevşeme öğrenilmesi ile vajinusmus tedavisi de yapılabilir.

Tedavi süreci

Vajinismus tedavisi İstanbul’un etkileri İstanbul’da uygulanan tedaviler sırasında vajinusmus problemi yaşayan kadınların eşleri, oldukça dikkatli ve anlayışlı olmalıdırlar. Çift terapisi sayesinde çiftler, danışana kendi sorunları ile birlikte çözebilecekleri sorunları anlatıp tedavi süreci gerçekleşir. Bu tedavinin etkileri de cinsel birlikteliğin oluşması ve yanlış öğrenmeler ve şartlanmaları unutturmak ve çiftlerin daha mutlu olmasını sağlamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*