Yaz Öncesi Parlak ve Canlı Saçlara Kavuşmak İçin Öneriler

parlak saçlara sahip olma, saç parlatma yöntemleri, canlı saçlara kavuşma

Yaz aylarında güneşin etkisi ile saçlar daha çabuk yıpranır ve cansızlaşır. Yaz başlamadan ve güneş kendini tam anlamı ile hissettirmeden yapacağını küçük bakımlar ve doğru beslenme ile canlı ve daha hacimli saçlara kavuşmanız mümkündür.

Güneşin etkisini iyice hissettirdiği şu günlerde saçlarımız doğrudan aldığı güneş ışığının etkisi ile yıpranmakta. Buda saçların kötü bir şekilde görünmesine neden olmakta.

Saçlarınızın canlılığını korumasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey düzenli ve sağlıklı beslenmektir. Bunun yanında uygulayacağınız saç bakım ürünleri ile saçlarınızın her zaman parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.parlak saçlara sahip olma, saç parlatma yöntemleri, canlı saçlara kavuşma

Yazın saçlarınızın daha canlı görünmesini istiyorsanız işte dikkat etmeniz gerenler:

Fön kadınların saçlarına en çok uyguladığı yöntemlerden biridir. Fön kullanımını azaltmanız saçlarınızın kurumasını önlerken kaybettiği nemi kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Saç renginizi korumak için saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Özellikle havuza sık sık girecekseniz mutlaka bakım yapmalısınız. Havuz içerisindeki kimyasallar saçlarınıza zarar vererek rengini bozar.

Vücudun dinlenmesi için gerekli olan uyku saçların sağlığı için de gereklidir. Düzenli olarak uyumak saçların canlılığını kazanmasında etkilidir.

Saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biriside strestir. Özellikle bahar aylarında yaşanan bahar yorgunluğu strese yol açarak saç sağlığına zarar veriyor. Bu nedenle stresten uzak durmanız saç sağlığınız için oldukça önemlidir.

Doğru şampuan seçimi saçlarınızın sağlığı için çok önemlidir. Saç tipine ve rengine göre şampuan seçmelisiniz. Özellikle boyalı olan saçlar için saç bakım ihtiyacını giderecek şampuanlar seçmek önemlidir. Bu nedenle de antioksidan özelliği olan, saç derisini ve saçları güçlendirecek şampuanlar seçmelisiniz.

Yaz aylarında saçların yıkanma zamanı da oldukça önemlidir. Saçlarınızı akşam yıkayarak, toz, güneş ışığı ve kötü havanın saçlarınıza verdiği etkiden kurtulup saçlarınızın elektriklenmesini önceleyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*